BACK SCHOOL

PROGRAM: BACK SCHOOL


Kişinin kendi bel sağlığını yine kendisinin koruyabileceği bilinci üzerine kurulmuştur.Temel amacı bilinç değişimidir.Sağlıklı olabilmek için yaşam kalitesini arttırmanın yolları öğretilir.

Spor ve egzersizin insan vücudundaki etkileri, doğru beslenmenin sağlığımıza olan katkıları anlatılır.İnsan omurgasını yapısı,bağlantıları,knezyolojisi,biomekaniği ile gelişim ve yaşlanma süreçleri öğretilir.

Günlük yaşam aktiviteleri sırasında bel ve boyun ağrılarından kurtulma yöntemleri ,ergonomik çalışma prensipleri ,kişiye özel postürdeğerlendirme ve egzersiz-spor reçetelerinin sunulduğu çalışmalar yapılmaktadır.

Bel ve boyun bölgesinde görülebilecek problemler ve tedavi seçenekleri,bireysel yaklaşımlar ve olası ataklarla başetme yolları gösterilecektir.

Teorik ve pratik derslerin sonucunda;sakatlanmadan günlük yaşam aktivitelerini ve kişiye özel hazırlanan spor aktivitelerini planlayarak ,sakatlık,hastalık riskini minimuma indirerek yaşam kalitesini,iş gücünü arttırmak amaçlanmaktadır.

Back school; tedavi maliyetlerini azaltır.

Ağrının artmasını ve kötüleşmesini engeller.

Kişinin vücudunu tanıyıp,ergonomi prensiplerini öğrenmesi sağlanarak yaşam kalitesi arttırılır Olası iş gücü kaybı ve ağrı nöbetlerinden kaçınılır.